Sağlık ve Medikalin Hibrit Fuarı Expomed Eurasia açıldı

04.06.2021Pandemide önemli sorumluluklar üstlenen sağlık ve medikal sektörünün heyecanla beklediği 28. Expomed Eurasia Fuarı, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. Reed Tüyap Fuarcılık’ın düzenlediği ve üç gün sürecek olan hibrit fuarda, fiziki fuarın yanı sıra önemli online etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “70’i aşkın ülkeden kayıt olan ziyaretçilerimiz online platformda ve fuar alanında 2-4 Haziran tarihleri arasında 250’i aşkın firma ve firma temsilciliğiyle bir araya gelecek. Fuarımız hayırlı olsun. 2 Haziran Dünya Fuarcılık Günü’nde açtığımız Expomed Eurasia’nın fuarların devam etmesi adına bir umut ışığı olmasını diliyoruz” dedi.
  
Tıbbi cihaz, medikal malzeme ve sağlık alanında Avrasya bölgesinin en önemli fuarı olan Expomed Eurasia, 2 Haziran 2021 Çarşamba günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde medikal sektörün önde gelen dernekleri TÜMDEF, SEİS ve SADER’in destekleri ile açıldı. Üç gün sürecek olan fuar, 2-3 Haziran tarihlerinde saat 10:00-19:00, 4 Haziran’da ise 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
 
Tüyap’ın grup şirketlerinden Reed Tüyap Fuarcılık’ın organize ettiği Expomed Eurasia, 28’inci kez “Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma, Rehabilitasyon, Laboratuvar Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı” adıyla gerçekleştiriliyor. Pandemi döneminde çok önemli bir rol üstlenen tıbbi cihaz ve sağlık sektörünün kalbinin attığı fuarda; hastane yapı ve tıbbi tesis yönetimi, elektro-medikal ekipman, medikal ve laboratuvar teknolojileri, biyoteknoloji cihaz ve ürünleri, sarf malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, ortopedi, fizik tedavi-rehabilitasyon ile OTC (reçetesiz ürünler) alanındaki inovatif ürünler sergileniyor.
 
Pandemi dönemine özel ihtiyaç duyulan tüm ürünler fuardan karşılanacak!
COVID-19 salgınıyla vazgeçilmezimiz olan maskelerden dezenfektanlara ve tıbbi cihaz ve ekipmana kadar her türlü medikal malzemenin görücüye çıktığı Expomed Eurasia’ya yerli ve yabancı üretici, ihracatçı ve firma temsilcileri katılıyor. Fuara, Türkiye’nin yanı sıra fiziksel ve online katılımlar olmak üzere Çin, Kore, Polonya, Kanada ve İran’dan firmalar katılırken, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Orta Doğu ülkelerinden ziyaretçi ilgisi bekleniyor. Expomed Eurasia’yı yurt içinden 8 binin üzerinde, yurt dışından ise binin üzerinde ziyaretçinin fiziki olarak gezeceği tahmin ediliyor.
 
Hibrit formatta düzenlenen fuarda, Tüyap’ın dijital evreni MyTüyap üzerinden Business Connect  online iş portalı üzerinden katılımcı firmalar ve ziyaretçiler, online etkinlik günlerinde mesajlaşarak veya görüntülü görüşme yaparak iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca fuar süresince online platformda, iki bine yakın online profesyonel ziyaretçinin katılımcı firmalarla etkileşimde olması bekleniyor.
 
“Hibrit çıtamızı yükselttik”
Fuarın açılışında konuşan Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “70’i aşkın ülkeden kayıt olan ziyaretçilerimiz online platformda ve fuar alanında 2-4 Haziran tarihleri arasında 250’i aşkın firma ve firma temsilciliğiyle bir araya gelecek. Fuarımız hayırlı olsun. 2 Haziran Dünya Fuarcılık Günü’nde açtığımız Expomed Eurasia’nın fuarların devam etmesi adına bir umut ışığı olmasını diliyoruz” dedi.
 
2021 yılında Expomed’i yepyeni bir formatta medikal sektörünün hizmetine sunduklarını ve tematik online etkinliklerle daha da güçlendirdiklerini söyleyen Muharremoğlu, 26 - 27 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenledikleri Hastane Günleri etkinliğinde potansiyel iş ortaklarıyla, müşterileri, online platformda buluşturduklarını anlattı. Muharremoğlu, fuarla eş zamanlı olarak düzenlenecek online etkinlik konusunda şu bilgileri verdi:  
 
“Hastane Günleri online etkinliğimiz ile Expomed Eurasia öncesinde katılımcı ve ziyaretçilerimizin fuar sürecini daha da etkin geçirmesine olanak sağladık. Fuar ile eş zamanlı olarak 2 - 4 Haziran 2021 tarihlerinde ‘Distribütör Günleri’ düzenliyoruz.  Expomed Fuarımız sadece bir ürün alım satım platformu değil. Expomed, aynı zamanda katılımcı firmaların distribütörlük ağlarını oluşturmalarına, yeni pazarlar keşfederek mevcut iş ağlarını daha da geliştirmelerine katkıda bulunacak. Business Connect Programı adı altında gerçekleştireceğimiz online etkinlikler serisinin ikincisi olan Distribütörlük Günleri’nde katılımcı firmalarımız yepyeni bölgelerde ve ülkelerde temsilcilikler bulurken, Türkiye ve yakın coğrafyamızda kendilerini temsil edebilecekleri iş ortaklarına da ulaşabilecekler.”
 
3 ay iş bağlantısı imkanı
Reed Tüyap, yeni nesil fuarcılık anlayışının bir parçası olarak Expomed Eurasia’daki iş görüşmelerini sadece fuar günleri ile sınırlı tutmayacak. 9 Haziran - 9 Eylül 2021 tarihleri arasında yine online etkinliklerin devamı niteliğinde olacak Business Connect Programı üzerinden fuar katılımcıları, potansiyel müşteriyle ‘online iş bağlantıları’  kurabilecekler. Bu sayede fuar katılımcıları ve ziyaretçileri, 3 ay boyunca kesintisiz olarak ticaretlerini sürdürebilecekler.
  
Hijyenik ve sağlıklı bir fuar!
Sağlık ve medikal sektörünün ilgi gören fuarlarından olan Expomed Eurasia, hijyenik ve sağlıklı bir fuar olmasıyla da dikkat çekiyor. Reed Tüyap, düzenlediği diğer fuarlarda olduğu gibi Expomed Eurasia’da da Sağlık Bakanlığı’nın kapalı alanlar için zorunlu olan tüm önlemlerini ve COVID-19 ile ilgili uluslararası standartları titizlikle uygulayacak. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nin Türkiye’nin ilk TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan fuar alanı olduğunu söyleyen Muharremoğlu, uygulanacak tedbirlerle ilgili şu bilgileri verdi:
“Geçen yıl sıkı bio-güvenlik önlemleri altında gerçekleşen Expomed Fuarı, beklentilerimizin çok üstünde bir başarı sergiledi. Katılımcı firmalarımız ve profesyonel ziyaretçilerimiz fuardan oldukça memnun ayrıldı. Tüm paydaşlarımızın sağlığı bizim için her zaman öncelikli olmuştur. Bu nedenle 28. Expomed Fuarımız için de alandaki tüm önlemlerimizi aldık.  HES kodu sorgulaması, maske zorunluluğu, metrekare başına düşen kişi sayısı gibi tüm konuları, katılımcı ve ziyaretçilerimizin konforunu en az etkileyecek şekilde hayata geçirebilmek için uzman kadromuz çalışıyor. Ayrıca, temassız fuar anlayışıyla katılımcı firmalarımızın ve ziyaretçilerimizin fuar alanındaki deneyimini en üst seviyeye çıkartıyoruz. Ziyaretçi kaydından stant kurulum işlemlerine kadar tüm süreçlerimizi dijitalleştirerek sıfır temasla gerekli tüm işlemleri minimum sürede gerçekleştirecek bir alt yapıya sahibiz.”
 
Expomed Eurasia’da sergilenecek teknolojiler ve ürünler
  • Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi
  • Elektro-Medikal Ekipman ve Medikal ve Laboratuvar Teknolojileri
  • Laboratuvar ve Biyoteknoloji Cihaz ve Ürünleri
  • Sarf Malzemeleri ve Tek Kullanımlık Ürünler
  • Ortopedi - Fizik Tedavi - Rehabilitasyon
  • OTC (Reçetesiz Ürünler)
 
 
 
  ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN