İstanbul'da Medikal Sektörün Geleceği Konuşuluyor: Expomed Eurasia Kapılarını Açtı

17.05.2024İstanbul'da Medikal Sektörün Geleceği Konuşuluyor: Expomed Eurasia Kapılarını Açtı!
 
Medikal dünyanın en önemli buluşma noktalarından biri olan ve RX Tüyap tarafından düzenlenen Expomed Eurasia, 25 Nisan’da İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. 31. kez düzenlenen fuar, bu sene de tıbbi cihaz, medikal malzeme ve sağlık alanındaki en son yenilikleri sektör profesyonelleriyle buluşturuyor. 25 ülkeden 700'den fazla yerli ve yabancı firma ve firma temsilcisinin katıldığı fuarda ziyaretçiler, tıbbi malzeme, cihaz ve teknolojideki yenilikler ile buluşuyor.
 
80 bin metrekarelik alanda gerçekleşen Expomed Eurasia'da Türkiye dahil 25 ülkeden 700'den fazla yerli ve yabancı firma ve firma temsilcisi yer alıyor. Ziyaretçiler, elektro medikal ekipman ve teknolojileri, ortopedi - fizik tedavi - rehabilitasyon, sarf malzemeleri ve tek kullanımlık ürünler, hastane ve tıbbi tesis yönetimi ile reçetesiz ürünler (over-the-counter) kategorilerinde 1000'e yakın markanın en yeni ürün ve hizmetlerini görme imkanı buluyor.
 
Fuar, medikal sektörünü İstanbul’da buluşturuyor
 
Fuarın resmi açılışında konuşan RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, “Expomed Eurasia, tam 31 yıldır Avrasya’nın lider medikal fuarı olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyor, fuarımızın yeni iş bağlantıları kurulmasına sahne olmasını diliyorum” diyerek protokol üyeleriyle beraber açılış kurdelesini kesti.
 
Tıbbi cihaz sektörüne ışık tutan etkinlikler
Fuardaki İnovasyon Alanı'nda ise start-up firmalar başta olmak üzere medikal alanda geliştirilen yenilikçi ürün ve hizmetler sergileniyor. Bu alanda ayrıca sağlık endüstrisine yönelik güncel konuların ele alındığı seminer ve paneller düzenleniyor. Fuarda yer alacak bu etkinliklerde fonbulucu sektörel hizmetler ve girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi verilecek, BOME TRIVITRON firması ve sunduğu hizmetler tanıtılacak, sağlık teknolojilerinde finanansa erişim imkanları ele alınacak, genç girişimcilerin yatırımcılarla buluşabileceği sunumlar düzenlenecek, DMO Tekno Katalog Platformu tanıtılacak, sağlıkta gelecek vizyonu ve dijital sağlık konuları tartışılacak. Bu kapsamlı programla, tıbbi cihaz sektöründe yer alan veya bu alana adım atmak isteyen tüm katılımcılara değerli bilgiler sunulması amaçlanıyor.
 
Milli Mobil Röntgen Cihazı ilk kez Expomed Eurasia’da görücüye çıktı
Fuarın yenilikçi ürün sürprizleri de var: bunlardan biri de ASELSAN'ın ilk medikal görüntüleme ürünü olan Milli Mobil Röntgen Cihazı. Sağlık sektörünün çok yönlü ihtiyaçlarına pratik çözüm getiren bu yenilikçi cihaz, ilk kez Expomed Eurasia'da sergileniyor. Tamamen milli ve yerli bir ürün olan cihaz, seyyar hareket edebilme ve dijital görüntüleme özellikleri ile öne çıkıyor. Acil çekim durumlarında sistem açılır açılmaz çekim yapmaya hazır hale gelebilen cihaz, 32kW’lık güçle tüm vücutta yüksek görüntü kabiliyeti ile çekim yapabiliyor.
Türkiye'nin medikal endüstrideki başar hikayesi Expomed Eurasia ile dünyayla buluşuyor
Expomed Eurasia, Türkiye'nin sağlık sektöründeki başarısını 2 kıtanın birleşme noktası İstanbul'da dünyayla buluşturmaya 27 Nisan’a kadar devam edecek.

Fuar hakkında daha fazla bilgi edinmek, katılımcı firmaların listesini görmek ve bilet satın almak için www.expomedistanbul.com adresini ziyaret edilebilir. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN