Güvenli Ticaretin Merkezi Tüyap

22.09.2020


Güvenli Ticaretin Merkezi Tüyap

Dünyayı etkisi altına alan ve uluslararası ticareti neredeyse durma noktasına getiren COVID-19 pandemisi başlangıç sürecinde ara verilen, ticaretin vazgeçilmez mecralarından biri olan fiziki fuarlar eylül ayından itibaren yeniden kapılarını açmaya başladı. 

Fuarlar her zamanki gibi ekonominin merkezi olmaya hazırlanırken, her yıl 80’in üzerinde fuar organize eden Tüyap Fuarcılık Grubu, ticaretin ve işlerin sağlıklı bir ortamda yapılması için tüm önlemlerle yeni döneme hazırlandı! Fuarların düzenlemediği süreçte yeni normalin tüm gereksinimlerine göre planlar yapan ve hibrit modele yıllardır hazır olan Tüyap Fuarcılık Grubu “Ticaret İçin Önce Sağlık” mottosuyla bir dizi düzenleme ve önlemle fuarların yeni dönemde nasıl olacağını tüm paydaşlarına duyurdu. Önce sağlık için fuar içerisindeki bir çok işlemi dijitalleştiren Tüyap, temassız fuarcılıkla katılımcı ve ziyaretçisine güvenle iş yapmaları için dijital alt yapısının tüm imkanlarını sunacak. Ayrıca fuar alanına fiziki olarak gelen herkesin gönül rahatlığıyla iş yapması için de yapılan düzenlemeler karşılığını buldu. Tüyap, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk ve tek fuar şirketi oldu.

 


TEMASSIZ YOL TÜYAP’TAN GEÇİYOR
 

Temassız fuarcılık deneyimi tüm Tüyap Fuarcılık Grubu katılımcı ve ziyaretçilerine ücretsiz şekilde sunuluyor. Fuarı ziyaret etmeyi planlayan ziyaretçiler MyTüyap mobil uygulaması üzerinden fuar davetiyesini alabilir, fuar yaka kartını oluşturabilir, fuar alanına hiçbir ekstra baskılı karta ihtiyaç duymadan mobil uygulamadaki QR kodu okutarak giriş yapabilir, sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiş alanlarda veya QR kodlu online görüşme alanlarında bire bir iş toplantıları yapabilir ve kartvizit yerine görüştüğü katılımcıya bilgilerini QR kodunu okutarak paylaşabilir. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Ünal Öztop, “Ticari hayatı felç eden pandemi sürecinin olumsuz etkilerini maalesef hep beraber yaşıyoruz ancak uzun yıllardır dijitale yaptığımız yatırımlarla birlikte böylesi zor bir süreçte tüm paydaşlarımız için ‘Ticaret İçin Önce Sağlık’ düşüncesinden yola çıkarak temassız fuar deneyimini hayata geçiriyor, fuar alanlarımızda tüm önlemleri alıyoruz” dedi. 

Temassız fuar deneyimiyle beraber aynı zamanda fuar alanlarında alınan önlemlerle TSE’nin “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi”ni alarak, aylardır sezona güçlü bir şekilde hazırlandıklarını da ifade eden Öztop fiziki olarak aldıkları önlemleri de şu şekilde anlattı; 

“Tüyap Fuarcılık Grubu olarak paydaşlarımızın sağlığını önemsiyor ve buna yönelik bir dizi önlemler alıyoruz. Sağlık Bakanlığının yönergelerine uygun bir şekilde arttırılmış hijyen uygulamaları, ortak alanların sosyal mesafeye uygun olarak revize edilmesi, fuar alanlarımızda yoğunluk kontrolü ile kalabalık yönetiminin sağlanması, havalandırma sistemlerinin iyileştirilmesi, gıda hizmetlerinin hijyen kurallarına uygunluğu ve fuara HES koduyla ziyaretçi kabulü gibi ek önlemlerle Mart ayından bu yana yeni sezona büyük bir özenle hazırlandığımızı söylemek mümkün. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü’nün Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olduğumuzun müjdesini vermek isterim.” 

Yılın son çeyreğinde yaklaşık 20 fuar düzenleyecek olan Tüyap’ın COVID-19 önlemlerine ilişkin hazırladığı bilgilendirme kılavuzuna www.tuyap.com.tr üzerinden erişilebiliyor. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN