15. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde!

23.08.2017Türkiye’de pamuk tarımına dayalı olarak gelişmeye başlayan tekstil sektörü, yıllar içerisinde ihracat yapan bir sektör haline gelmiştir. Türk iplik ve elyaf üretimi ihracatı son yıllarda endüstriye yapılan yatırımlarla beraber yükselmiştir. Dünyanın en önemli pamuk yetiştiricileri arasında olan Türkiye, İplik üretimi ve işleme alanlarında da söz sahibi ülke konumundadır.
İplik sanayi, özel üretilmiş yüksek performanslı ürünler, çevreci iplikler gibi katma değerli ürünler ile ihracat rakamlarını sürekli arttırmaktadır. İplik ve elyaf sektörünü bir araya getiren 15. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında kapılarını açacak. Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştirmek ve yeniliklerini sergilemek isteyen katılımcılar 4 gün boyunca yeni işbirlikleri kurup, marka imajlarını güçlendirecekler.
Fuar ziyaretçileri, dünyanın farklı coğrafyalarından gelen pamuk ipliği, penye ipliği, polyester iplik, akrilik iplikler, yün iplikler, elyaflar ve daha birçok iplik çeşidini görme ve tedarikçileriyle bir arada olma imkanını yakalayacaklar.
Aynı Tarihte Aynı Mekanda İki Ayrı Fuar
14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, tekstil makinelerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ITM 2018- Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve aynı tarihte düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, birbirlerini doğrudan ilgilendiren kapsamları ile tekstil sanayini adeta ziyaretçilerin ayağına getiriyor.

Detaylı bilgi için http://iplikfuari.com/  adresini ziyaret edebilirsiniz. ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN