Untitled DocumentKitabın Ege Yolculuğu Başlıyor
19. İzmir Kitap Fuarı Açıldı

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene on dokuzuncusu düzenlenen İzmir Kitap Fuarı 19 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenen törenle İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Sayın Muzaffer Tunçağ, Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş, Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın  Hüseyin Mutlu Akpınar, Karabağlar Belediye Başkanı Sayın Muhittin Selvitopu, 19. İzmir Kitap Fuarı Onur Konuğu Sayın Feyza Hepçilingirler, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Metin Celal ve TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Sayın Deniz Kavukçuoğlu tarafından Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda açıldı.

Bu yıl 405 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuarda dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle yaklaşık 145 etkinlik gerçekleştirilecek.

Fuarda düzenlenecek etkinlikler kapsamında Feyza Hepçilingirler, Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, İlber Ortaylı, Canan Tan, Muzaffer İzgü, Füruzan, Ercan Kesal, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Can Dündar, Ayfer Tunç, İlker Başbuğ, Deniz Kavukçuoğlu, Sunay Akın, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Mustafa Balbay, Uğur Dündar, Doğu Perinçek, Ahmet Telli, Erdoğan Aydın, Yekta Kopan, Enver Ercan, Erendiz Atasü, Ayşe Kulin, Onur Öymen, Aslı Tohumcu, Behiç Ak, Bülent Habora, Nihat Behram ve pek çok değerli yazar ve şair konuk oluyor.ONUR KONUĞU:
FEYZA HEPÇİLİNGİRLER

Ayvalık’ta doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Ayvalık’ta, liseyi İzmir Kız Lisesi’nde okudu. İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu’nu ve İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi.

İzmir Kemalpaşa, İzmir Karataş ve İnanç liselerinde; Yeni Bilgi, Batı ve Dilko dersanelerinde; Dokuz Eylül, Karadeniz Teknik, Galatasaray üniversitelerinde çalıştı; Yıldız Teknik Üniversitesi’nden emekli oldu. Bir oğlu ve bir kızı var.

 
 
 
Atatürk Cad. (1. Kordon) No:230/7 Murat Apt., Alsancak/İzmir - Türkiye
Tel: 90 (232) 464 92 01, (232) 464 26 39 / Faks: 90 (232) 464 39 83