TÜYAP İSTANBUL BOAT SHOW FUARI

 

DENİZ TUTKUNLARININ BULUŞMA NOKTASI
TÜYAP İSTANBUL BOAT SHOW

18 - 25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen, dünyanın karada düzenlenen en büyük ikinci boat show fuarı “TÜYAP İstanbul Boat Show 2012” ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Sıradışı deniz araçları, donanım ve aksesuar markalarını bir araya getiren TÜYAP İstanbul Boat Show 2012’nin Büyükçekmece’ye getirdiği güneş, tüm İstanbul’da hissedildi.

Ziyaretçilere tekne ve aksesuarları yakından görme ve inceleme fırsatı sunan bu büyülü organizasyon daha ilk günden, genç-yaşlı tüm deniz severlerin ilgi odağı oldu. 40’ı dünyada ilk kez olmak üzere 500’ün üzerinde tekne ve deniz aracının sergilendiği Tüyap İstanbul Boat Show 2012, toplam 11 sergi salonunda, 85 bin metrekarelik kapalı alanda, 33 ülkeden 617 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye’de ilk kez, uzunluğu 20 metrenin üzerinde toplam 7 adet süper yat karada düzenlenen bir fuarda tüketicinin beğenisine sunuldu. Fuarda 1.000 Dolar’dan 3.8 milyon Dolar’a kadar geniş fiyat aralığındaki deniz araçlarının bazıları hız ve manevra yeteneğiyle öne çıkarken, bazıları sıra dışı tasarımları ve konforlarıyla ziyaretçileri büyüledi.

Dünyanın karada düzenlenen en büyük ikinci fuarı olan “TÜYAP İstanbul Boat Show 2012” sergilenen ürünlerin çeşitliliği, ziyaretçi zenginliği, kaliteli fuar alanı hizmetleri ve göz kamaştıran atmosferi ile yerli ve yabancı tüm sektör ilgilileri, deniz tutkunları, medya mensupları, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve kamu otoritelerinden tam not aldı. 

“Deniz Tutkunlarının Buluşma Noktası” sloganı ile yola çıkarak yelkenlilerden, süper yatlara, motorlu - motorsuz deniz araçlarından, deniz sistem, cihaz, donanım ve aksesuarlarına, dalış malzemelerinden, marinalar ve eğitim kurumlarına kadar tüm denizcilik sektörünü bir araya getiren TÜYAP İstanbul Boat Show 2012, 49 ülkeden gelen toplam 64.985 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

TÜYAP İstanbul Boat Show 2012 Fuarı’nın ticari boyutlarına ilave olarak, eğitsel, sosyal ve kültürel boyutlara önem verilen fuar etkinlikleri, ziyaretçilerimizin beğenisini topladı. Özellikle, hiçbir elektronik aygıt kullanmadan “Kayıtsız 3” adlı teknesiyle tüm dünyayı gezen İzmirli denizci Özkan Gülkaynak ve 6,5 metrelik “Yakamoz” adlı teknesi ile tek başına 4.163 deniz mili mesafeli Mini Transat’ı tamamlayan ilk Türk Yelkenci Tolga Pamir’in deneyimlerini paylaştıkları etkinlikler ve Offshore Kulübü’nün düzenlediği “Dünya Offshore Şampiyonları İmza Günü” etkinliği yoğun ilgi gördü. Fuarda küçük denizciler de unutulmadı. “Denizdeki Ahtapot Çocuk Kulübü”nde aileleri ile fuara gelen çocuklar hem deniz dünyasıyla tanışmış oldular, hem de eğlenceli zaman geçirdiler.

Fuar hakkında detaylı bilgilere www.tuyapboatshow.com ve facebook.com/tuyapboatshow adreslerinden ulaşabilirsiniz.