TÜYAP FUARCILIK GRUBU
 

Untitled Document
  Untitled Document a
iletişima

TÜYAP, İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BÜYÜK BULUŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTI!


Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği, Türk Telekomünikasyon A.Ş. sponsorluğu, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi işbirliğiyle hazırlanan Bursa 20. Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi ile BURSAGAZ Bursa Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. işbirliği ile hazırlanan Bursa 3. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı, 19 – 23 Mart 2008 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.


Doğalgaz ve inşaat yatırımlarıyla önem kazanan endüstri şehri Bursa’da 21 ülkeden 479 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla hazırlanan fuarlarımız 49.317 kişi tarafından ziyaret edildi. Ulusal ve uluslararası yapılan tanıtımlarla fuarlarımız; A.B.D., Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Pakistan, Tacikistan, Türkmenistan, Senegal, Sudan, Yunanistan’dan ve yurtiçinde Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz Bölgelerinden sektörün geliştiği 30’a yakın ilden gelen profesyonel heyetler tarafından ziyaret edildi.


Tüyap tarafından hazırlanan fuarlarımız içinde en önemli fuarlardan biri olan Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı, ülkemizin sektördeki ikinci büyük fuarı olup; söz konusu fuarda yapı sektöründe kullanılan her türlü malzeme, makine ve donanım sergilendi. Fuarımız kapsamında “İş ve İnşaat Makineleri Özel Bölümü” yer aldı.


Yurtiçi ve yurtdışından mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve konu ile ilgili profesyonellerin davetli olduğu fuarımızda; TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından, sektöründe geleneksel hale gelmiş “Erk ve Mimarlık” başlıklı 20. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi düzenlendi.


Ülkemizde nüfus yoğunluğu bakımından dördüncü büyük il olan ve bölgesiyle beraber doğalgaz yatırımlarının arttığı Bursa’da düzenlenecek Bursa 3. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı; profesyoneller, üreticiler ve tüketicilerin yeni teknolojilerle buluştuğu önemli bir platform oldu.


Bursa 3. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı kapsamında TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi sektörle ilgili Forum düzenledi.


Bursa 20. Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi
’nin kapsamını; Ahşap Kapı, Pencereler, Aksesuarlar, Alüminyum Kapı-Pencereler, Asansör Firmaları, Asma Tavan Firmaları, Aydınlatma Firmaları, Bina Otomasyon, Bina İçi Donanım, Boya Firmaları, Bölme Duvar Firmaları, Cam Teknolojisi, Cam İşleme Makineleri, Cephe Giydirme Sistemleri, Panjur, Stor, Jaluzi, Cila-Vernik Firmaları, Çatı Kaplamaları Firmaları, Çelik Firmaları, Çevre Düzenlemeleri, Dekorasyon Firmaları, Döşeme Kaplamaları Firmaları, Duvar Kaplamaları Firmaları, Elektrik/Elektronik Firmaları,  Endüstriyel Kapılar ve Garaj Kapıları, Ev ve El Aletleri Firmaları, Güvenlik Sistemleri, Hazır Beton-Beton Yapı Elemanları, Mermer Firmaları, Mobilya Firmaları, Mutfak, Nalburiye Firmaları, Peyzaj, Prefabrikasyon Firmaları, Profil Firmaları, Proje Danışma / Mimarlık, PVC Kapı-Pencere, Havuz İmalat Firmaları, Havuz Tesisat Arıtma Firmaları, İnşaat Malzemesi, İnşaat Mühendisliği Firmaları, İş ve İnşaat Makineleri Firmaları, Kapı Firmaları, Kent ve Bahçe Mobilyası Firmaları, Sauna Firmaları, Seramik, Su Arıtma Firmaları, Tuğla-Kiremit Firmaları, Vitrifiye Firmaları, Yapı Kimyasalları, Zemin Kaplamaları,  Araştırma Kuruluşları ve İlgili Yayınlar oluşturdu.


Bursa 3. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı
’nın kapsamında; Enerji Sistemleri: Doğalgaz,  Güneş Enerjisi, Dökme Gaz, LPG, Katı Yakıt, Sıvı Yakıt,  Elektrik, Isıtma Sistemleri ve Ekipmanları: Kombi Cihazlar, Kazanlar, Kat Kaloriferleri, Radyatörler, Yerden Isıtma Sistemleri, Soba, Şömine, Boyler, Brülör, Elektrikli Isıtıcılar, Radyant Isıtıcı ve Sistemleri, Güneş Kolektörleri ve Pilleri, Şofbenler, Termosifonlar, Isı Pompası ve Eşanjörleri, Konvektör, Kojenerasyon Sistem ve Cihazları, Sıcak Hava Üreticileri ve Isıtma Apareyleri, Isı Geri Kazanım ve Yakıt Tasarruf Sistemleri, Soğutma Sistem ve Ekipmanları: Soğuk Oda ve Komponentleri, Soğutma Kuleleri, Soğutucu Akışkan ve Gazlar, Soğutucular, Dondurucular ve Buz Makinaları, Kondanser, Evoporatör, Soğutma Kompresörleri, Mobil Soğutma Sistemleri (Frigofrik), Klimalar: Özel Amaçlı, Pencere Tipi, Split, Kanal Tipi, Klima, Santralleri, Havalandırma Sistem ve Ekipmanları: Hava Filtreleri, Hava Perdeleri, Hava Temizleme ve Islah Ekipmanları, Baca Sistemleri, Fanlar, Vantilatörler, Aspiratörler, Nemlendirme, Nem Alma Ve Hava Kurutucu Cihazlar, Endüstriyel Duman ve Toz Emiciler Menfezler Kanallar ve İmal Makineleri Anemostat Susturucu, Degazör, V.A.V. Sistemleri, Hava Damperleri, Yalıtım: Isı, Ses, Su Yalıtımı, Tesisat Sistem ve Ekipmanları: Borular, Kaynak Malzemeleri, Sıhhi Tesisat Ekipmanları, Sızdırmazlık Elemanları, Doğalgaz Sayaçları, Regülâtörleri ve Ekipmanları, Otomatik Kontrol Ölçüm ve Emniyet Cihazları Armatürler Vanalar Pompalar Eşanjörler, Kompresörler, Hidroforlar, Termostatik Valfler, Termostat, Prezostat, Basınç Düşürme ve Ölçme İstasyonları, Gençleşme Tankları, Flanş, Manşon, Proje – Mühendislik – Taahhüt İşleri; Dernek ve İlgili Yayınlar yer aldı.


TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.

Dicle Gül ALADAĞ – Özge UZUN
Tanıtım ve Halkla İlişkiler Sorumlusu

TEL : 0 (224) 211 50 81 (PBX)
FAKS : 0 (224) 211 61 31- 211 22 16

diclealadag@tuyap.com.tr , ozgeuzun@tuyap.com.tr
tuyapbursa@tuyap.com.tr
www.tuyap.com.tr

1
 
Her Hakkı Saklıdır.© 2007 Tüyap

 
fuar tuyap fuarcılık fuar endüstri sanayi tıp expo fair tuyap kitap fuarı tekstil maden kalıp ambalaj plastik ağaç makinesi intermob unicera seramik banyo mutfak